SEO Uyumlu İçerik Hazırlama

SEO uyumlu içerik hazırlama konusuna girmeden önce kesinlikle SEO nedir diye ufak bir arama yaparak SEO'nun ne olduğuna kısaca bir göz ...

SEO & İçerik

SEO Uyumlu İçerik Hazırlama

6 Ekim 2019 , Pazar

SEO uyumlu içerik hazırlama konusuna girmeden önce kesinlikle SEO nedir diye ufak bir arama yaparak SEO'nun ne olduğuna kısaca bir göz gezdirmeniz gerekmektedir.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber internet artık hayatımızın vazgeçilmezi olmuştur, bu sebeple bir çok iş sahası internet ortamına taşınmış ya da yeni iş sahaları ortaya çıkmıştır. 

Bir çok firma ve kişisel girişim internet ortamında bulunabilmek adına inanılmaz bir rekabet içine girmiş ve bu da arama motorlarının önemini ve arama motorlarında bulunabilirlik kavramını ön plana çıkartmıştır. İşte bu yazımızda arama motorlarında nasıl bulunabilir hale geleceğinizi aşırı detaylara değinmeden anlatmaya çalışacağız, fakat unutulmamalıdır ki SEO çok kapsamlı bir kavram olup makale kısmı yalnızca bu kavramın bir dalıdır.

Seo Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır?

  1. Başlık içerisinde anahtar kelimeye yer verilmeli, başlığın anahtar kelime ile başlamasının seo açısından önemli olduğu unutulmamalıdır. İlk başlık h1 etiketi ile kullanılmalıdır ve bu başlık mutlaka anahtar kelime ile başlamalıdır, diğer başlıklarda sırasıyla h2, h3, h4 etiketleri kullanılabilir. Seo kurallarına göre bu başlıklar anahtar kelime ile başlamak zorunda değildir. Ancak içerisinde anahtar kelimeyi barındırmalıdır.
  2. Seo uyumlu makale yazmak istiyorsanız, içeriğiniz en az 300 kelimeden oluşmalı içeriğin ilk 50-100 kelime arasındaki kısmında anahtar kelimeniz hakkında bilgi verip, anahtar kelimeyi cümle içerisinde kullanmalısınız. Seo uyumlu makale yazarken,  odaklandığınız anahtar kelimenin içerikte belirli bir oranda yer almasına dikkat edin. Anahtar kelimenin makalede %1 - %3 arasında geçmesi idealdir. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmak istiyorsanız, anahtar kelime içerikte kalın, altı çizili ve italik olarak bulunmalıdır.
  3. Eğer içeriğinizde resim kullanacaksanız, anahtar kelimeyi en az bir resmin alt etiketi olarak kullanmalısınız. Kullanacağınız resimlerin içerik ile uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz.
  4. Anahtar kelime içeriğin ilk 50-100 kelimesi arasında yer aldığı gibi, son 50-100 kelimesi arasında da yer almalıdır.
  5. Seo uyumlu makale yazarken, seo kurallarının yanı sıra makalenizin özgün olup olmadığına da dikkat etmelisiniz. İnternet sitesine içeriğinizi eklemeden önce özgünlük kontrolünden geçirmeniz faydalı olacaktır.


Zamanım Yok Nasıl İçerik Yazacağım?

Yoğun iş temposu ya da farklı sebeplerden dolayı kendinize içerik hazırlamak için zaman bulamıyorsanız mutlaka bu işin uzmanlarından yardım almanız gerekmektedir, bu bağlamda internet ortamında hazır makale yazan bir çok yazar ve aracılık eden web sitesi bulmanız mümkün, fakat dikkat etmeniz gereken en önemli nokta satın alacağınız makalenin özgün olmasıdır, makalenizi teslim aldıktan hemen sonra özgünlük kontrolü yapmanız yararınıza olacaktır. Bunun en basit yöntemi arama motoruna " Plagiarism Checker " yazarak çıkan web sitelerinden birini kullanmanız olacaktır, bizim tavsiyemiz grammarly.com/plagiarism-checker olacaktır.

Anahtar Kelime Yoğunluğu

Anahtar kelimelerin içerik içerisinde çok fazla ve bilinçsizce kullanımı arama motoru gözünde içeriğin tamamen spam olarak algılanmasını, aramalarda bulunmamasını hatta ileri derecelerde devamı halinde alan adınızın arama motorundan banlanması anlamına gelebilir bunun için mutlaka makalenizin özgünlük testinden sonra Anahtar kelime derinlik testi yapmalı ve içeriğinizi kontrol etmelisiniz. Bunun için https://wordcounter.net adresini kullanabilirsiniz.


image

E-Bülten Abloneliği

Duyuru ve kampanyalarımızdan anında haberdar olun.