Chrome ve Firefox Ev SSLin Sonunu Getiriyor.

Google Chrome ve Mozilla Firefoxta yapılacak olan değişiklikler, tarayıcıların bir şirketin adını adres çubuğunda göstermesini ...

Teknoloji Haberleri

Chrome ve Firefox Ev SSLin Sonunu Getiriyor.

6 Ekim 2019 , Pazar

Chrome ve Firefox Ev SSL’in Sonunu Getiriyor.

Google Chrome ve Mozilla Firefox’ta yapılacak olan değişiklikler, tarayıcıların bir şirketin adını adres çubuğunda göstermesini engelleyecek.

Güvenli bir web sitesine giriş yaparken, yüklü bir SSL / TLS sertifikası, tarayıcı ve sunucu arasında ki iletişimi şifreleyecek, bu sayede daha kapsamlı bir doğrulama işlemi veya ekstra güvenlik avantajı sunacaktır.

EV SSL adı verilen sertifika tipinde, bir tarayıcı sertifikanın sahibini doğrudan tarayıcının adres çubuğunda göstermesi ile bilinir, bu iddiaya göre sitede gezinen ziyaretçi’de kendini daha güvende hissediyor.


Chrome, şirket bilgilerini adres satırında gösterme özelliğinden vazgeçti

Chromium geliştiricileri security dev mail listesinde ki son duyurusunda Google, EV SSL göstergesini 10 Eylül’de piyaya sürülmesi planlanan Chrome 77’de başlayan tarayıcının adres çubuğundan çıkaracaklarını açıkladı.

Bu, bir şirket adını adres çubuğunda gösterecek olan EV sertifikalarının ana özelliğinin, aşağıda gösterildiği şekilde ortadan kalkması anlamına gelir.image

E-Bülten Abloneliği

Duyuru ve kampanyalarımızdan anında haberdar olun.