SEO Zorunlulukmudur?

Günümüzde reklam, ürünün tanıtılması için vazgeçilmez etkenlerden birisidir. Aynı durum internet sektöründe de vardır, ancak diğer ...

SEO & İçerik

SEO Zorunlulukmudur?

23 Mayıs 2020 , Cumartesi

Günümüzde reklam, ürünün tanıtılması için vazgeçilmez etkenlerden birisidir. Aynı durum internet sektöründe de vardır, ancak diğer internet sitelerinden alan kiralayıp reklam vermeden önce, sitenin en etkili reklamını yapacak olan etken Seo(Search Engine Optimization) olmaktadır. Peki, internette zaten reklam veriyorum, ayrı olarak neden seo yaptırmalıyım?

Seo Nedir?

Öncelikle Seo, yani Arama motoru optimizasyonu nedir, ne işe yarar, ne getirileri vardır onu öğrenelim. Seo, Google’ın geliştirdiği arama motoru optimizasyonudur. Yani, listelenen internet siteleri arasından kullanıcılara yönelik en yararlı olanları en üst sıralarda listeleme aracıdır. Seo uyumu olmayan internet siteleri Google’ın kriterlerini geçemediği için arama listelerinde ilk sayfada görünmezler. Buna rağmen, Google’ın çalışma prensibini anlayarak yapılmış bir seo uyumu, internet sitenizi müşteriler ve kullanıcılarla doğrudan buluşturmanızı sağlar. Bu bilgilere rağmen hala neden seo yaptırmalıyım? Diyorsanız, Seo’nun kazançlarına göz atmanızda fayda var.

Seo Uyumu Yaptırmanın Kazançları

Seo olmadan, internet siteniz ne kadar iyi dizayn edilmiş olursa olsun, muhtemelen ziyaretçi sayınız, çevreniz ya da müşterilerinizle sınırlı kalacaktır. Ancak, Seo optimizasyonu iyi yapılmış bir web sitesi, Google arama motorunda ilgili başlıkların aratılması sonucunda en üst sıralarda yer alarak sitenize daha çok tıklanma, daha çok ziyaret ve dolayısıyla daha çok ürün satışı fırsatı yaratarak size daha iyi bir reklamcılık deneyimi sunmuş olacaktır.


Seo, web sitenizi sadece daha çok tıklanır hale getirmez, arama motoru kriterlerine girmenizi sağlayarak sitenizde kopya içerik bulunmamasını sağladığı için daha güvenilir ve özgün olmanıza imkân sunar. Seo, web sitenizin en doğal reklam aracıdır ve ziyaretçi sayısında artış bekleyen her web sitesi için gereklidir.

Günümüzde tartışmasız en gelişmiş, en sade ve kullanışlı ara yüzü olan arama motoru Google’dır. Dolayısıyla potansiyel müşterileriniz, sitenizle ilgili olabilecek başlıkları Google üzerinden aramaktadır.

Google internet siteniz hakkında paralı reklamların aksine abartarak beklentileri suiistimal etmek yerine, sitenizi olması gerektiği gibi göstererek basitçe müşterileriniz ve internet siteniz arasında köprü görevi görür. Sitenizin reklamını dilediğiniz şekillerde yapabilirsiniz ancak unutmayın ki Seo tercih değil, zorunluluktur.


image

E-Bülten Abloneliği

Duyuru ve kampanyalarımızdan anında haberdar olun.