Web Sizenize Paylaşım Butonu Ekleme

Bu yazımızda web sitenize basit araçlar kullanarak sosyal medya paylaşım butonlarını nasıl ekleyeceğinizi anlatacağız.

Genel Tanıtım & Yazılar

Web Sizenize Paylaşım Butonu Ekleme

16 Ağustos 2022 , Salı

Bu yazımızda web sitenize basit araçlar kullanarak sosyal medya paylaşım butonlarını nasıl ekleyeceğinizi anlatacağız.

 

Genel olarak hazır web sitesi satın aldığınızda aksi bir durum olmadıkça bu araçlar zaten eklenmiş durumda olacaktır fakat kendi web sitenizi hazırladıysanız ve sosyal medya paylaşım butonlarını kendi web sitenize eklemek istiyorsanız bunu addthis ile hızlı ve basit bir biçimde yapabilirsiniz, aynı zamanda bu eklenti html, wordpress, drupal vb gibi bir çok özel ve hazır cms içeriği de desteklemektedir.

 

AddThis sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Web sitenize girdiğinizde ana sayfada bulunan Get started, it’s free butonuna tıklayarak başlıyoruz.

 

 

AddThis sizden kayıt olmanızı isteyecektir, kayıt işleminin bir çok avantajı da bulunmaktadır bunların en başında gelen özellik ise paylaşımlarınızı ve geri dönüşleri takip edebiliyor olmanızdır.

Kayıt işlemini tamamladıktan sonra aşağıda ki gibi bir ekran karşınıza çıkacatır, burada ihtiyacınıza göre Share Buttons bağlantısı dışında ki özellikleri de seçerek kullanabilirsiniz.

 

 

Select a Tool Type seçim ekranından aracımızın tipinin nasıl olacağını seçiyoruz (Burada Inline yani yazı içi paylaşım aracını seçiyoruz.)

 

 

Sonra ki ekranda seçtiğimiz aracın özelleştirme penceresi ile karşılaşıyoruz. Sharing Service özelliğinde otomatik sıralama ya da kendinize göre sürükle bırak yaparak sıralamayı değiştirebilirsiniz.

 

 

Diğer özelleştirmeleri tamamladığınızda son adım olarak Active Tool bağlantısına tıklayarak ilgili kodları alıyor ve web sitemize ekleyebiliyoruz, burada önemli olan Inline içerisinde verilen kodları yazılarımızın ya da butonların görünmesini istediğimiz herhangi bir alana eklemektir.

image

E-Bülten Abloneliği

Duyuru ve kampanyalarımızdan anında haberdar olun.